Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Chalupy Losiny

Chalupy Losiny - Chata/chalupa
Nové Losiny
78823 Nové Losiny


Chalupy Losiny - hlavní obrázek


Popis zařízení

Nabízíme ubytování na chalupách v Nových Losinách u Jindřichova v centru Jeseníků.
Chalupy se nachází v malé klidné obci Nové Losiny v centru Jeseníků.
Obec se rozprostírá kolem úzké horské silničky a je obklopena travnatými stráněmi a jehličnatými lesy.
Jeseníky jsou druhým nejvyšším pohořím České republiky (Praděd 1492 m n. m.), nad chalupou je vrchol o výšce 1237 m n. m.
Více než třetina jejich rozlohy je tvořena CHKO Jeseníky. Bohatá a mnohdy unikátní fauna a flóra Jeseníků z nich vytváří ráj milovníků přírody.

Chalupa Daniela

je dvě stě let stará, nově rekonstruovaná, velmi stylová horská chalupa (dřevěnice).
V přízemí chalupy je k dispozici vstupní chodba (botníky, věšák), velká stylová jídelna s kachlovými kamny (stůl, židle, skleník se stolním nádobím)
spojená s krbovou místností (postel, lavice, stůl, BTV+kabel), vedle jídelny kuchyň (sporák s troubou, myčka nádobí, lednice, mikrovlnná trouba,
varná konvice, kávovar, příbory, základní koření), ložnice (lůžka, šatní skříň). Z chodby je přístup do dřevníku a do sklepa.
V patře jsou jednotlivé pokoje, které jsou téměř stejně vybaveny (lůžka - samostatně nebo formou větších letišť pro více osob, šatní skříně, skříňky).
V podkroví jsou k dispozici ještě další dvě malé ložnice. Objekt je vybaven převážně stylovým nábytkem. Součástí chalupy je též sauna přístupná z koupelny.
Za objektem protéká horský potok v tomto místě upravený na chlazení po saunování (v zimě doporučujeme chlazení sněhem).
Kolem objektu je upravený travnatý prostor.
Je zde možné využít malý bazének, zahradní posezení na kryté terase, přírodní ohniště, udírnu, venkovní stůl na stolní tenis a přenosný gril.

Chalupa Tereza

je dvě stě let stará původně hospodářská stodola. V letech 1998-2003 byla rekonstruována a přestavěna na rekreační chalupu, horskou stylovou dřevěnici.
Vstupní prostornou (nevytápěnou) chodbou sahající až k hřebeni střechy je chalupa rozdělena na dvě části:
V hlavní obytné části je v přízemí velká společenská místnost s kachlovými kamny a krbem (jídelní stůl, lavice, pohovky, BTV+kabel),
její součástí je kuchyňský kout (sporák s troubou, myčka nádobí, lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice, kávovar, nádobí, příbory, základní koření)
a nábytkovou stěnou oddělený spací kout s manželskou dvojpostelí, v patře jsou dvě ložnice (pět a pět lůžek), v podkroví je další ložnice (čtyři lůžka);
v druhé části chalupy je v přízemí jeden samostatný záchod, koupelna se záchodem (vana, umyvadlo, pračka), ze které je přístupná sauna
(v zimě doporučujeme chlazení sněhem), a jedna samostatná ložnice se dvěma

© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu