Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Harachov

Harrachov je město v okrese Semily, který leží v Libereckém kraji. Má rozlohu 36,63 m2 a počet obyvatel se zde rovná číslu 1550. Leží pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlavy a přímo sousedí s Polskem.

V 17. století ležela na tomto místě ves Dörfl, která byla v 18. století následně přejmenována na Harrachov rodem Harrachovů. Do dnešních hranic se Harrachov dostal až v polovině 20. století. Po sametové revoluci se v Harrachově začal prudce rozvíjet turistický ruch, a proto zde bylo vybudováno několik hotelů a pensionů.
Harrachov je oblíbený zejména jako zimní středisko. Nacházejí se zde svahy i skokanské můstky, které byly vybudovány v roce 1920 a Harrachov velmi proslavily. V roce 1923 se zde dokonce konaly první mezinárodní lyžařské závody, kterých se zúčastnili ti nejlepší lyžaři z Evropy i ze Spojených států amerických. Od roku 1954 se zde konají lyžařské závody pravidelně. V roce 1980 proběhla rekonstrukce lyžařského areálu, při níž vznikl nejvyšší lyžařský můstek na světě, jehož názvem je mamutí můstek.

To, že Harrachov leží pod Čertovou horou, jste se již dozvěděli. Čertova hora má nadmořskou výšku 1021 m. n. m. a je odtud krásný výhled i na lyžařské svahy. Na Čertovu horu se můžete dostat sedačkovou lanovkou, která vede právě z Harrachova. Na tuto horu ale můžete také jít po zelené turistické stezce, která se následně napojuje na modrou. Ta vás dovede až na vrchol.

Harrachovem protéká řeka Mumlava. Délka jejího toku činí pouze 12,2 km a plocha jejího povodí je 51,6 km2. Pramení na Harrachově louce mezi vrcholem Kotel a vrcholem Harrachovy kameny. Za Harrachovem se vlévá do řeky Jizery. Oblíbeným cílem turistů v Harrachově je mimo jiné i Mumlavský vodopád, který se nachází 2 km od Harrachova. Stačí jít z Harrachova po modré trase směrem na východ a uvidíte tuto romantickou nádheru.


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu