Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Návod na vytvoření uživatelského účtu a záznamu v katalogu czechiatour.eu

Na následující stránce je uveden podrobný návod, který Vám pomůže zaregistrovat se na portálu czechiatour.eu a vložit do katalogu záznam Vašeho ubytovacího zařízení. Nabízíme Vám také níže uvedený návod ke stažení ve formátu pdf.

Registrace uživatele

Záznamy do katalogu mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Registrovaný uživatel obdrží přihlašovací údaje, pomocí kterých se přihlásí do administrace portálu. Pokud tedy nejste zatím na portálu registrováni (nemáte přihlašovací údaje do administrace), proveďte nejprve registraci uživatele prostřednictvím registračního formuláře.

Pokud již přihlašovací údaje máte, přihlašte se pomocí přihlašovacího formuláře na hlavní straně portálu a pokračujte vložením zápisu, které je popsáno v následující kapitole.

Na následujícím obrázku je uveden registrační formulář se vzorovými daty. Pokud si nejste jisti, jaký údaj má být v daném poli formuláře vyplněn, najeďte ukazatelem myši nad příslušné pole. Následně se Vám zobrazí bližší informace o tomto políčku.

 

Hodnota vyplněná v poli email bude použita jako Vaše přihlašovací jméno. Z tohoto důvodu musí být unikátní. Pokud by systém při registraci zjistil, že Vámi zadaná emailová adresa již v naší databázi existuje, budete o této situaci informováni chybovým hlášením. V tomto případě buď zadejte jiný email, nebo kontaktujte naši technickou podporu na adrese podpora@czechiatour.eu, kde Vám s řešením situace individuálně poradíme. Kromě funkce uživatelského jména bude emailová adresa využívána pro veškerou obchodní komunikaci. Zadávejte tedy prosím takové emailové adresy, které skutečně obsluhujete.

Pokud se registrace zdaří, budete automaticky přihlášeni a přesměrováni na hlavní stránku portálu czechiatour.eu. V levém sloupci se Vám zobrazí nové menu, které umožňuje jednak změnu Vašich osobních údajů a především vložení záznamu ubytovacího zařízení. Popisované menu je zobrazeno na následujícím obrázku.

 

Přidání záznamu zařízení

Záznam zařízení může přidat pouze přihlášený uživatel. Pokud tedy nejste přihlášeni, přihlaste se prostřdnictvím přihlašovacího formuláře na hlaví stránce portálu (formulář je umístěn v levém sloupci). Po přihlášení budete mít k dispozici menu administrace, které bylo popsáno v předchozí kapitole. V tomto menu klikněte na odkaz přidat zařízení, který vede na formulář. Obrázek tohoto formuláře je uveden níže.

 V tomto formuláři vyplňte minimálně všechna povinná pole označená symbolem *. Pokud chcete v poli telefon, fax a email uvést více hodnot, oddělte jednotlivé hodnoty čárkou tak, jak je uvedeno na následujícím obrázku.

Pole popis umožňuje vytvoření formátového textu. Pokud budete používat styly nadpisů, doporučujeme Vám pro hlavní nadpis zvolit nadpis č. 3. Díky tomu bude zachováno správné skládání nadpisů ve vygenerované html stránce Vašeho zápisu. Při tvorbě formátového textu doporučujeme využívat pořekadla: "Méně je někdy více".

Stisknutím tlačítka Uložit dojde ke vložení profilu do našeho katalogu. Po uložení se vedle tlačítka Upravit zobrazí odkaz Zobrazit náhled záznamu, který Vás nasměruje na náhled Vámi přidaného zařízení. Zařízení se v tento okamžik zobrazuje pouze na tomto odkazu, do příslušných krajů a lokalit bude zařazeno až po zaplacení faktury za prezentaci zařízení.

Jakmile profil uložíte, přibudou nad formulářem další dvě záložky. Jedna pro přidání fotografií, druhá záložka zobrazuje přehled prémiových kategorií.

 

Přidání fotografií do fotogalerie

Fotografie u zařízení můžete libovolně přidávat i mazat. Po kliknutí na tlačítko Přidat/smazat fotografie na kartě fotogalerie Vám bude zobrazeno dialogové okno sloužící pro nahrávání respektive mazání fotografií. Nejprve tedy pomocí tlačítka zvolit soubory vyberte fotografie ve Vašem počítači (můžete vybrat i více fotografií najednou). Náhledy fotografií se přesunou do okna fotogalerie. U každé nenahrané fotografie bude zobrazena ikona šipky a ikona přeškrtnutého kruhu.

Po stisknutí ikony šipky dojde k nahrání této fotografie na server (stav nahrávání je zobrazen pomocí prosuvníku ve spodní části okna). Stisknutím ikony přeškrtnutého kruhu dojde k odstranění této fotografie z výběru. Hromadné nahrání všech vybraných fotografií provedete stisknutím tlačítka Nahrát soubory. Upozorňujeme, že po pouhém stisknutí tlačítka OK v dolní části dialogového okna NEDOJDE k nahrání fotografií.

V případě, že se nahrání fotografie zdaří, objeví se vedle jejího náhledu ikona koše. Pomocí této ikony můžete danou fotografii smazat. Hromadné smazání všech fotografií provedete stisknutím tlačítka Smazat soubory.


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu