Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Oblíbená Labská cyklostezka

Pokud vás nebaví jezdit na kole po městě, vydejte se přímo z Prahy až do Drážďan. Cyklostezka je perfektně značená, takže se nemusíte bát nepřehledných úseků či chybějících ukazatelů. Velká část stezky nabízí více variant, vede po obou březích Labe a většin povrchu tvoří asfalt, zámková dlažba nebo kvalitní šotolina. Narazit můžete na pár náročnějších písečných úseků, které se objevují v borovicových lesích.

Po celé trase jsou po okolí rozmístěny speciální cyklo penziony, ve kterých se ubytujete za babku i s dvoukolovým parťákem. Dáváte-li přednost spíše kempům, najdete jich dostatek podél celé stezky. Dobrodruhové mohou přenocovat přímo na hrázích či břehu Labe. Chcete se dostat až k moři? V tom případě nasedněte na kolo a vyrazte z Prahy přes Tróju a Kralupy do Mělníka. Odtud se dostanete opravdu podél až do Cuxhavenu. Trasa má něco okolo tisícovky kilometrů.

Od Mělníka do Litoměřic

Labská cyklotrasa vede od Mělníka po levném břehu po vedlejší silnici přes Dolní Beřkovice a Horní Počaply do Račic. Tady se můžete zastavit u veslařského areálu. Proslulý Račický kanál je příjemným zpestřením rovinatých kilometrů. Pozorovat můžete i v dálce tyčící se Říp. Dojedete do Roudnice nad Labem, kde sesednete z kola a vydáte se na obhlídku nově opraveného barokního zámku. Další cesta vede mezi loukami a polem bez provozu aut. Na tomto úseku se střídá prašná cesta s asfaltem, kde provoz začíná houstnout, není divu – jsme téměř u Litoměřic.

Do Děčína nadivoko

V Děčíně dávejte pozor na úsek cyklostezky, který je často zablácený, ale dá se objet po silnici přes Horní a Prostřední Žleb. Od Děčína vám společnost budou dělat fascinující skalní panoramata Českého a později i Saského Švýcarska. Tuto část trasy si opravdu vychutnáte, příroda okolo je fascinující a nabízí nevídané pohledy do nitra bujaré přírody. Od Pirny vedou rovinatá pole a louky. A hurá a přejezd k našim německým sousedům!


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu