Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Po krásách Šumavy

Šumava je největší národní park v České republice a rozkládá na ploše přes sedmdesát tisíc hektarů. Připravili jsme pro vás ta nejzajímavější místa, na která se zkrátka musíte podívat.

Medvědí stezka

Medvědí stezka je jednou z nejstarších naučných v Čechách a dodnes turisty často vyhledávaná. Povede vás přes unikátní žulové skalní město, obrovské balvany až k pomníčku posledního šumavského medvěda, který byl zastřelen v roce 1856. Nedaleko medvědí stezky navštivte Schwarzenberský plavební kanál, který byl dříve využíván jako dopravní uzel pro přepravu dřeva ze Šumavy až do samotné Vídně. Na skok se zastavte do Prachatic, kde se po silnici č. 141 dostaneme kolem odbočky k Lázním sv. Markéty do Volar. Tam můžeme na chvíli zabrouzdat do historie díky baroknímu kostelu či Volarskému muzeu. Po cestě narazíme na útulnou osadu Jelení. Za necelou hodinku se dostanete pěšky až k Rosenauerově kapličce.

Hned vedle sebe

Šumava nabízí pestré výlety, líbit by se vám mohla například procházka Bučinou – železnou oponou. Jedná se o nejvýše položenou vesnici v Čechách. Dnes tady stojí pouze hotel a restaurace. Nedaleko najdeme hraniční přechod, kterým se dostaneme do národního parku Bavorský les. My ale zůstaneme v naší zemičce a podíváme se k pramenu Vltavy, který pramení na úbočí Černé hory v nadmořské výšce necelých 1200 metrů. V okolí můžeme sledovat rašeliniště a pozůstatky pralesu. Šumava skrývá také chráněné byliny, vyhledávanou je bezesporu hořec šumavský, který kvete od července do září. Plné louky ho najdete v okolí Kvildy, ale pozor, je přísně chráněn.

Autem se dostanete pohodlně až k největšímu šumavskému vodopád, který leží v rokli Bílého potoka nedaleko Černého jezera a Železné rudy. Vodopád Bílá strž je téměř 14 metrů vysoký a krásně se vyjímá v pralesovitém okolí.


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu