Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Podzim v okolí Rejvízu a Karlovy Studánky

Podzim vábí svou sychravou atmosférou i žloutnoucím listím na nenáročné procházky a výlety. Našli jsme pro vás jeden takový, který je zajímavý, naučný a určitě vám během něj nebude zima!

Výlet jsme započali v Karlově Studánce, které láká léčebnými lázněmi i sportovním vyžitím. V zimě je k dispozici lyžařský vlek Karlova Studánka i běžecké a lyžařské tratě Vrbenska. Pro pěší je připravena naučná stezka údolím Bílé Opavy, která je dlouhá deset a půl kilometru a nabízí procházku po mnoha mostcích a schodištích či lávkách. Trasa kopíruje břeh Bílé Opavy a v horní části velké vodopády, v dolním úseku zase říční koryto. Nejvyšší vodopád Bílé Opavy měří necelých osm metrů. Po žluté se dostanete z Karlovy Studánky až na Ovčárnu, kde na vás bude čekat pohostinství a pokud si netroufnete na cestu zpět, můžete využít autobus.

Rejvíz plný překvapení

Rejvíz je nejvýše položená osada ve Slezsku. Milovníci kultury zde najdou kostel P. Marie z roku 1808 a soubor lidové architektury. Určitě se zastavte u penzionu Rejvíz, který láká na atrakci židlí s vyřezávanými opěradly v podobě někdejších štamgastů. Pro pěší turistiku doporučujeme výlet po národní přírodní rezervaci a rašeliništi, které má rozlohu necelých čtyři sta hektarů. Centrum rezervace tvoří Malé a Velké Mechové jezírko, které je dostupné dřevěném chodníčku. Nezapomeňte na romantické fotky u hladiny jezírka, ze kterého se ozývá zvuk divoké přírody.

Zlaté Hory jako sladká tečka

Dnešní výlet zakončíme ve Zlatých Horách, které jsou označeny jako památková zóna. Na předměstí najdeme renesanční měšťanské domky, radnici i starou poštu. Ze Zlatých Hor vychází Hornická naučná stezka, kde přímo v terénu uvidíme stopy dobývání drahých kovů. Vyrážíte s dětmi? Potom zkuste naučnou stezku ke zlatorudným mlýnům, které jsou postaveny jako atrakce v údolí potoka. Na úzkokolejné železniční trati Třemešná – Osoblaha je dnes významná turistická atrakce. Od 15. června až do 15. září se zde pořádají víkendové nostalgické jízdy. Přijďte se pobavit i vy!


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu