Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Pro malé cestovatele

Hledáte nějaký tip pro výlety s dětmi? Máme pro vás pár rad, kam se s nimi vydat a zažít spoustu zábavy a legrace.

Zoologické zahrady

Možná znáte tu pražskou, ostravskou a v Olomouci na Svatém kopečku? Našli jsme pro vás ale další tipy, kam vyrazit s dětmi, kde zažijí dobrodružství a budou si o tom vyprávět. Co třeba zoo v Ústí nad Labem? Ta nabízí ke zhlédnutí více než dvě stě druhů zvířat a má otevřeno každý den od osmi do šesti. Nedaleko najdeme i ZOO Děčín, která chová 150 druhů zvířat v hojném počtu. Zoo je situována do lesního prostředí a získává tak nádech přirozeného koloběhu. Děti do 15 let sem mají vstup za pouhých 60 korun. Kousek dál narazíme na zoopark Chomutov. Svou rozlohou je největší v Česku. Od září mají otevřeno do pěti hodin.

V hlavní roli Praha

Pražská ZOO se v současné době vzpamatovává po velké vodě, díky níž uhynuly desítky zvířat, a proto nabízí omezený provoz. V okolí Prahy najdeme ale další expozice, fascinující je například mořský svět v Holešovicích, který nabízí pohled pod mořskou hladinu. Spatřit tak můžete třeba žraloka nebo mořské želvy. Zbožňují vaše děti historii? Potom vyměňte současnost za pradávné časy dinosaurů a zavítejte do pražského Dinoparku, který má otevřeno denně až do deváté večerní. Dinopark najdeme ještě v Plzni, Ostravě, Liberci a Vyškově.
V Jihlavě najdeme rozlehlou zoologickou zahradu s chovem exotických druhů zvířat. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. V Brně vás uchvátí více než 250 druhů zvířat. Našim favoritem se stalo ZOO Lešná ve Zlíně, kde žije přes tisíc druhů zřívat. V areálu můžeme navštívit také zámek Lešná z 19. století. Nechybí ani průchozí expozice mezi volně pobíhajícími zvířaty či dětské hřiště.

Zábava jiného druhu

Co dělat, když prší? Vezměte děti do muzea, vybere si každý! Ať už navštívíte Valašské muzeum v přírodě, které poukazuje na lidové architektury a historii Valašska nebo dáte přednost muzeu lega v Praze, vaše dítko načerpá nové znalosti a vědomosti.


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu