Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Speciál o hradech

Připravili jsme pro vás speciál o hradech, které stojí za návštěvu. Nabízí nejen kousek z historie naší země, ale také se zde pořádají jarmarky, šermířské souboje a prohlídky. Pojďte s námi do míst, kde straší bílé paní a duchové…

V okolí Českého Švýcarska

Začínáme u gotické zříceniny, hradu Bezděz, ve kterém údajně straší ďáblové hlídající hradní brány. Šest kilometrů dál najdeme Doksy, jenž charakterizuje bílá paní Alžběta z Valdštejna, která zde straší. Doksy bohužel nejsou přístupné, podívat se ale můžete třeba do zámeckého parku nebo autem do Mnichova Hradiště vzdáleného 25 kilometrů. Zámek přestavěný z kláštera na vás čeká jedenáct kilometrů jižně od Liberce označený jako Český dub. Už jste se byli podívat na Housce? Renesančně přestavěný gotický hrad leží 7 kilometrů od Mšena je přístupný a pořádají se zde strašidelné výpravy pro děti do křivoklátských lesů. Za návštěvu stojí i vodní hrad Lipý, který leží v centru města Česká Lípa. Pojďte se vydat po stopách bílé paní, která ochraňuje hrad před špatnými lidmi.

V Lipnici nad Sázavou najdeme středověký hrad, který leží 15 kilometrů od Havlíčkova Brodu. Zaplaťte si komentovanou prohlídku, na které se mimo jiné dozvíte o kostlivci s diamantovýma očima, který hlídá poklad v podzemí hradu. O kousek dál vás zaujme zřícenina Orlík ležící dva kilometry severně od Humpolce.
V Moravskoslezském kraji zavítejte na trosky hradu Jičín, kde se každoročně konají poutě a šermířské zápasy. V samotné Ostravě se tyčí Slezskoostravský hrad, který se proslavil díky každoročnímu působišti Shakespearovských slavností. I tady můžete navštívit jarmarky a další ostravské akce, kterým hrad dodává tajemnou atmosféru. Nezapomeňte navštívit Vikštejn, kde leží romantická zřícenina hradu. Vikštejn je volně přístupný bez průvodce, cesta k němu vede příjemným stínem v lesíku.


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu