Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je město v okrese Trutnov v Královehradeckém kraji. Má rozlohu 76,9 km2 a počet obyvatel cca 1400. Je to velmi významné turistické středisko Krkonoš. První dochované záznamy o Špindlerově Mlýně pocházejí ze 16. století. Leží v nadmořské výšce 575 – 1555 m. n. m., a tedy je zde 1 km převýšení mezi nejnižší a nejvyšším bodem města.

Nejvyšší hora Špindlerova Mlýna, Luční hora, je zároveň druhou nejvyšší horou České republiky, protože má nadmořskou výšku 1555 m. n. m. Od centra Špindlerova Mlýna se nachází 4 km východně. Vrchol Luční hory je ovšem oficiálně nepřístupný, protože na něj nevede ani žádná lanovka, ani žádná značená turistická stezka. Značená turistická stezka vede pouze z Výrovky (horská chata v Peci pod Sněžkou s číslem popisným 204) po jihovýchodním svahu Luční hory, kde je také pamětní deska ruských letců, na Luční boudu, která se ale nenachází na Luční hoře.

Špindlerův Mlýn je asi nejznámější a nejnavštěvovanější zimní středisko v České republice. Lůžková kapacita v tomto městě činí kolem 10 000 lůžek. Ve Špindlerově Mlýně je mnoho lyžařských i běžeckých tratí, které jsou v provozu až 5 měsíců v roce. Dále je zde celkem 14 lanovek a vleků s kapacitou 17 500 lyžařů za 1 hodinu. Oblíbenými místy pro lyžování jsou hory Svatý Petr, Medvědín (hora mezi Harrachovem a Špindlerovým Mlýnem, od jehož centra je vzdálená 2,5 km severozápadně) a Labská hora. V létě lze ve Špindlerově Mlýně provozovat pěší turistiku a výlety na horských kolech. V tomto městě se také nachází oblíbený aquapark.
Mezi památky Špindlerova Mlýna patří kostel sv. Petra a Pavla z let 1802 – 1807 a Bílý most z roku 1911. Ve Špindlerově Mlýně se také natáčely významné české filmy, kterými jsou Vrchní, prchni!, Homolka a Tobolka, Jak vytrhnout velrybě stoličku a Snowboarďáci.


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu