Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Tipy na výlety

Harachov
Harrachov je město v okrese Semily, který leží v Libereckém kraji. Má rozlohu 36,63 m2 a počet obyvatel se zde rovná číslu 1550. Leží pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlavy a přímo sousedí s Polskem.
Valtice – město vína
Valtice jsou malebnou vinařskou obcí v okrese Břeclav. Jsou nedílnou součástí známého Lednicko-Valtického areálu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
Špindlerův Mlýn
Špindlerův Mlýn je město v okrese Trutnov v Královehradeckém kraji. Má rozlohu 76,9 km2 a počet obyvatel cca 1400. Je to velmi významné turistické středisko Krkonoš.
Dělostřelecká tvrz Dobrošov
Dělostřelecká tvrz Dobrošov je tvrz, která vznikla v důsledku zvolení Adolfa Hitlera kancléřem v Německu.
Podzim v okolí Rejvízu a Karlovy Studánky
Podzim vábí svou sychravou atmosférou i žloutnoucím listím na nenáročné procházky a výlety. Našli jsme pro vás jeden takový, který je zajímavý, naučný a určitě vám během něj nebude zima!
Výlet k prameni Labe
pramen labeŘeka Labe je jednou z významných řek České republiky a zároveň jednou z mála řek České republiky, která se vlévá až do moře. Délka jejího toku je 1 154 km (v České republice pouze 358 km) a plocha jejího povodí je 144 055 km2 (v České republice pouze 49 993 km2).
Speciál o hradech
Připravili jsme pro vás speciál o hradech, které stojí za návštěvu. Nabízí nejen kousek z historie naší země, ale také se zde pořádají jarmarky, šermířské souboje a prohlídky. Pojďte s námi do míst, kde straší bílé paní a duchové
Pro malé cestovatele
Hledáte nějaký tip pro výlety s dětmi? Máme pro vás pár rad, kam se s nimi vydat a zažít spoustu zábavy a legrace.
Po krásách Šumavy
Šumava je největší národní park v České republice a rozkládá na ploše přes sedmdesát tisíc hektarů. Připravili jsme pro vás ta nejzajímavější místa, na která se zkrátka musíte podívat.
Oblíbená Labská cyklostezka
Pokud vás nebaví jezdit na kole po městě, vydejte se přímoz Prahy až do Drážďan. Cyklostezka je perfektně značená, takže se nemusíte bát nepřehledných úseků či chybějících ukazatelů.
Poutě a jarmarky, které letos ještě stihnete
Léto sice pomalu končí, ale vaše děti mohou ještě odložit povinnosti do školy a bavit se na akcích, které jsou pro ně nachystány po celé České republice.
V létě i v zimě bruslíme na Lipně
Lipno je označováno jako české moře, protože svou rozlohou 4870Ha nabízí neuvěřitelně pestré vyžití po celý rok. Nechybí ani okružní plavby lodí a bobová dráha Slide Land. Řadu sportovišť najdete v rozsáhlém rekreačním parku Marina Lipno, který byl postaven na počátku 21. století.
Autocamping Pod Černým lesem
autovampingAreál Pod Černým lesem v Žamberku byl navštíven i prázdninovým inspektorem televize Nova, který udělil tomuto autocampingu zlatou medaili, a proto si pojďme říci něco více o tomto areálu.
Vodní nádrž Rozkoš
V Královehradeckém kraji se jihozápadně od okresního města Náchod a severovýchodně od krajského města Hradec Králové nachází vodní nádrž Rozkoš. Ta bývá přezdívána Východočeské moře.
Lednicko-valtický areál ze sedla kola
Turistickým cílem pro letošní podzim se stal Lednicko-valtický areál, ve kterém je skutečně na co se dívat. Za návštěvu stojí Lednice, Valtice, Minaret, Janův hrad, Pohansko i Kolonáda na Reistně.
Babiččino údolí
Babiččino údolí leží v Královehradeckém kraji západně od okresního města Náchod. Je to chráněné území a národní kulturní památka. Nachází se v něm nejen spousta míst z románu Babička spisovatelky Boženy Němcové, ale i Ratibořický zámek.
Za vínem na jižní Moravu – na kole
Máme pro vás tip, jak si užít aktivní dovolenou plnou slunce, vína a dobrého jídla.
Výlet do Nového Města nad Metují
Nové Město nad Metují má hodně zachovalých památek. Jedna z nich je Národní kulturní památka Zámek Nové Město nad Metují.
Hynku, Viléme, Jarmilo, navštivte Máchovo jezero
Také si vzpomínáte na baladickou skladbu K. H. Máchy? Pojďte se s námi podívat, co nám tento úchvatný a impozantní kraj nabízí.
Výlet na Státní zámek Náchod
Královehradecký kraj, který leží na východě České republiky, se může pyšnit krásnými památkami. Jednou z nich je také Státní zámek Náchod, nacházející se v okresním městě Náchod. Tento zámek se může nejen chlubit svou krásou, ale především bohatou historií.
© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu