Dovolená a ubytování v ČR Holidays and accommodation in Czech rep.
www.neosort.cz

Vybavte se na svou dovolenou. Outdorové vybavení najdete na www.neosort.cz

www.centrumturistiky.cz

Navštivte náš partnerský portál www.centrumturistiky.cz

Výlet k prameni Labe

Řeka Labe je jednou z významných řek České republiky a zároveň jednou z mála řek České republiky, která se vlévá až do moře. Délka jejího toku je 1 154 km (v České republice pouze 358 km) a plocha jejího povodí je 144 055 km2 (v České republice pouze 49 993 km2).

Řeka Labe pramení v nadmořské výšce 1387 m. n. m. na tzv. Labské louce v Krkonoších. Její horní tok protéká několika městy, mezi která patří např. Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Nymburk, Neratovice, Mělník, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín. Odtud řeka pokračuje do sousedního Německa, kde protéká městy Dřážďany, Magdenburk, Hamburk a Cuxhaven, kde se nakonec vlévá do Severního moře.
K prameni řeky Labe, který se tedy nachází na Labské Louce, patřící ke Špindlerově Mlýně, se lze dostat několika
turistickými trasami.

Jedna vede přímo ze Špindlerova Mlýna, odkud půjdete po červené trase na západ a u bodu
Nad Jilemnickou boudou se dále napojíte na trasu žlutou, která vás dovede až k prameni Labe. Tam se nacházejí erby všech měst, kterými řeka protéká, a několik laviček. Zpátky lze pak jít od pramene Labe po červené trase a po asi 4 km se napojit u Labské boudy na modrou trasu, která vás dovede až zpět do Špindlerova Mlýna.
Další trasa vede z Harrachova. Tato trasa je stejně dlouhá, jako trasa ze Špindlerova Mlýna, tzn. cca 10 km.
Z Harrachova se vydáte po modré trase směrem na východ a zanedlouho půjdete přes Mumlavský vodopád. Odtud budete pokračovat stále po modré trase, která vás dovede přes Mumlavskou skálu k bodu Krakonošova snídaně. Odtud se vydáte po žluté trase k bodu Vosecká bouda, kde se napojíte na zelenou trasu. Ta vás dovede až k prameni Labe. Zpět můžete použít stejnou trasu, nebo se můžete vydat po žluté trase k bodu U Čtyř pánů, kde se napojíte na modrou trasu, která vás dovede až zpátky do Harrachova.


© 2013, Katalog ubytování v ČR - všechna práva vyhrazena. info@czechiatour.eu http://www.czechiatour.eu